neljapäev, 31. detsember 2015

Vaatluspraktika ja kassisaaga ehk vana aasta läheb minema.

Rahulik aasta oli. Vääga-vääga rahulik. (Sihilikud kirjavead - näitavad meeleolu.) Misasja me siis aasta otsa tegime? Põhiliselt istusime paigal, vaatlesime ümbrust, jälgisime aeda ja maja sisemust. Vaatluspraktika. Tarka midagi ei teinud. Suurt ka mitte midagi. Küll aga sai tehtud valmis üks esialgu väike inimene ja mõningaid järeldusi aia arengu suhtes. Plaan oli küll, et kui koju jään, et oi, küll ma siis koristan ja mööbeldan ja teen kõike seda, mida tööl käiv inimene muudkui viskab homse varna, et ei jõua. Aga need asjad on ikka tegemata. Tekib kahtlus, et äkki neid asju siis polegi üldse vaja teha? Miks vaevata end tühi-tähiga?
Aga, nagu öeldud, sai tehtud üks inimene ja see inimene tuli meil hästi välja:


... ja valmis sai ometigi see suur villane tekk, mida ma siin juba pikka aega kudusin:ja aias sai sipelgatega sõditud ja see sõda jätkub. Meie maa peal on juba kaks uut pesaalget olemas. Aga neid pisikesi on lihtne likvideerida. Ja ainus taimedesse puutuv järeldus vaatluspraktika tulemusena on, et maja servas olev vabakujulisest sirelihekist saab tasapisi korralikult trimmitud loogeline madal hekk. Uued sirelid mõned meetrid eemal krundi piiril on juba eristatavad muust murust, neist saab siis uus vabakujuline. Foto tehtud sügisel.


Vana vabakujuline sirelihekk on veel poolest saadik alles ja poolest saadik juba madalaks vormitud. Madala trimmitud heki sisse jääb uhkelt soleerima meie tubli robiinia. Tegi sel aastal ühe pojukese ka, see jääb naabritele nagu juba enne oli kokku lepitud.
Palju sai pildistatud. Loodus- ja aiavaateid, loomi ja lapsi aga fotod jäävad kõik kodusesse arhiivi. Ei ole mul praegu aega neid kusagile blogida ega isegi mitte aru saada, et mida ja milleks ma pildistan. Eks järgmisel aastal sirvib neid.
Mis puutub loomadesse, tutvusime see aasta rebastega ja sain ühe foto kah ühest punakuuest, kui ta meie maja kõrvale kibuvitsapõõsasse elama asus.


See oli üks nälga jäänud pojuke. Aga metsloom ikka. Toitsime tal kõhu täis ja mees viis ta vähe kaugemale metsa. Paar päeva hiljem said ka naabrid niimoodi ühe repsu metsa toimetada. Ai, neid tegelasi on palju meie kandis.

Ja nüüd kassilugu:
Tema on meie umbes 8-kilone ja 8-aastane Kreisi ja ta on mulle tubli modell olnud viimasel ajal.Järgmine foto on eriti tore. Kreisi armastab meil külmiku otsas magada. Seal on hea, koer ei sega ja on alati kohe teada, kui perenaine külmkapi ukse lahti teeb.


Magab, sööb, magab, sööb. Öösiti käib kuskil ära.
Selline kass.
Aitab kassist!

Ilusat aastavahetust kõigile minu blogi lugejatele! Ja uut aastat veel paremat, ilusamat ja tegusamat! Et tormid teid ei murraks ja alati leiduks aega mängida pilli, laulda või lugusid jutustada! Saluut!12 kommentaari:

Eve Piibeleht ütles ...

Mõnus aasta Sul. Eriti see väike inimene. Kass muidugi ka. Ilusat uut!

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Jah, see inimene on teil tõesti hästi välja tulnud, naeratav musirull selline :) Head saabuvat uut teie toredale perele, kodule, aiale ja üleüldse imelist igast kandist :)

iirisesõber ütles ...

Tegus aasta Sul ja tütreke on aasta tegu!
Kõike ilusat ja kõigi soovide ja plaanide täitumist uuel algaval aastal!

Tii ütles ...

Hurraa - saluut on sul vägev, selle peale peab uus aasta kindlasti helge tulema-

Neljandik ütles ...

Toredat uut aastat teie perele!

Milda ütles ...

Küll need väiksed inimesed sirguvad ruttu! Toredat uut teie perele!

Nodsu ütles ...

Appike, kas SEE pisike on tõesti juba nii tegija!? Uskumatu, kuidas see aeg ikka libiseb sõrmede vahelt...
Imelist uut Sulle ja Sinu pere väikestele ja suurtele, karvastele ja õielistele!

Krissu ütles ...

Toredat uut aastat! Väike inimene on imeline! :)

Futu ütles ...

Oi kui ruttu kasvavad lapsed!
Kaunist ja õnnelikku uut aastat teite perele!:)

MUHEDIK ütles ...

Nii tore ja muhe Aasta Tegu ja rohkemat polegi vaja :)
Ünnelikku uut aastat ja palju aasta tegusid!

Köögikata ütles ...

Jaaaa, äärmiselt mõnus aasta! Mul on nii kahju, et omal enam selliseid tulemas ei ole.
Ja saluudid on ka ägedad. Head, väga head uut teie toredale perele!

mustkaaren ütles ...

Ilus, tore, lahe! Head uut!
Ja tydrukul on silmapaistvalt ilus kombekas. Ajapuudusest ma koon praegu väga vähe, aga armastus kudumite ja kirjude kampside vastu on jäänud, patsuta minu poolt ka seda nunnut kampsikandjat :)