laupäev, 8. juuli 2017

Kohendasin oma "kivilat", mis tegelikult on Hoganase peenra peenike peenar kivirike jms jaoks


Eks see peenar ootas tegelikult juba jupp aega, et viimane kole koht seal korda tehtaka. Nimelt oli mul seal ikka veel umbes 2 meetrine müürijupp, mis oli poolkaldes laotud musta kile katte peale. Selline peenra vahede katmine on kurjast. Vahet pole, mis materjali sa sinna vahele topid, kui ühel pool on kivid ja teisel pool viljakas muld, ronivad naat ja orashein selle kattematerjali sisse, koovad sinna ei tea mis kangast ja eks sa proovi seal siis peenart rohida.
Liiatigi on need kõige pisemad kivirikud hädas pealetungiva roomava tuhkpuuga. Puud tuli kärpida, kivirikud kaugemale istutada.
Ja ühe uue kiviriku tõin ka hiljuti koju - see on püramiidkivirik Minutifolia:


Järgmisel fotol on Faerreri kuldjuur ja saxifraga callosa var. Latonica pealtvaates:


... ja külgvaates:


Järgmisel fotol on uus püramiidkivirik juba paar aastat seal tegutsenud kobarkivirik Rio taustal. See on ka hullult lahe, väga uhked õisikud. Õitseb esimest korda meil.


Täna tehtud pildid siis uuest müürist. Päikesega tehtud, pole suuremad asjad.


Vana müür sai lahti lammutatud. Karvaseks põdranahaks moondunud katted rebisin välja, läksid prügikasti. Siis kaevasin korraliku kraavi ja tekitasin uue müüri ümber korraliku liivapadja. Naadid ja orasheinad liiva sisse eriti ei kipu ja jätavad müüri rahule. Vesihein ja põldkannike muidugi tahavad seal kah elutseda aga mõlemaid on lihtne eemaldada. Pealegi oskavad nad vahest väga ilusad välja näha.


Välja sai kaevatud üks hullult suur oblikas ja samamoodi pirakas päevaliilia. Asemele kolisid kivirikud ja Futulandiast pärit imeilus variegata akakapsas helekirkade siniste õitega.

3 kommentaari:

mustkaaren ütles ...

Ilus, tee veel!

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Ilus jah :) kivirikud on udunummid

MUHEDIK ütles ...

Niiviisi liivale laotud müürist on umbrohu tõrjumisel palju abi. Ja kivirike osa on ilus.